Curious what you pay per lb for quinoa?
I think in the bulk aisle it's $4ish a lb. Wondering if it'll be cheaper to get it through subscribe & save via Amazon.
Thanks!
Curious what you pay per lb for quinoa?
I think in the bulk aisle it's $4ish a lb. Wondering if it'll be cheaper to get it through subscribe & save via Amazon.
Thanks!
blogger / nectarine / 2010 posts
I buy a box that is about two cups dried for $5. I don't know the bulk price.
honeydew / 7917 posts
I just buy whatever is available at Trader Joe's. Only LO eats quinoa so I only make small batches for him.
Today | Monthly Record | |
---|---|---|
Topics | 1 | 0 |
Posts | 0 | 1 |
Ask for Help
Make a Suggestion
Frequently Asked Questions
Bee Levels
Acronyms
Most Viewed Posts
Hellobee Gold
Hellobee Recipes
Hellobee Features
Hellobee Contests
Baby-led Weaning
Bento Boxes
Breastfeeding
Newborn Essentials
Parties
Postpartum Care Essentials
Sensory Play Activities
Sleep Training
Starting Solids Gear
Transitioning to Toddler Bed
All Series
Who We Are
About the Bloggers
About the Hostesses
Contributing Bloggers
Apply to Blog
Apply to Hostess
Submit a Guest Blog
Hellobee Buttons
How We Make Money
Community Policies